Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

10/11/2023

W przeddzień kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność naszej szkoły mogła na nowo obudzić ducha patriotyzmu oraz wyrazić autentyczną wdzięczność tym wszystkim, dzięki którym możemy świętować odzyskanie wolności.

Zainspirowani i zmotywowani słowami Józefa Piłsudskiego: "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium" wzięliśmy udział w uroczystej akademii opartej na spektaklu „Pisk Białego Orła” autorstwa Adama Szafrańca. Fabuła przedstawienia osnuta jest wokół historii wiejskiej rodziny, której członkowie: ojciec i syn wyruszają na front w czasie I wojny światowej. Symbolem wolnej Ojczyzny jest Biały Orzeł, którego głos słyszalny w duszach Polaków daje siłę do walki i nie pozwala tracić nadziei na odzyskanie wolności. Odwołania do wydarzeń historycznych oraz literatury czasu zaborów są przepełnione nostalgią i miłością do Ojczyzny.

Występy naszych solistów  w utworach „Dziwny jest ten świat” i „Biały krzyż” oraz zaprezentowana pantomima zachęciły do jeszcze głębszej refleksji nad istotą patriotyzmu.

Serdecznie gratulujemy i wyrażamy szczerą wdzięczność naszym młodym artystom za występ.

Aktualności

Otwórz się na Europę razem z nami!

Projekty mobilności w zsb brzozów
Już dziś rozpocznij swoją przygodę z Erasmus+ i wyjedź na praktyki zagraniczne!

Nasi partnerzy