Dawid Potoczny i Michał Myśliwiec zwycięzcami VIII Podkarpackiego Turnieju Glazurników w Rzeszowie

2/6/2022

27 maja 2022 r. w Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Rzeszowie odbył się VIII Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych pod patronatem firmy GREINPLAST oraz Prezesa Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie. 

W tegorocznych zawodach rywalizowało 6 dwuosobowych zespołów z następujących szkół województwa podkarpackiego: Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie, Zespołu Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie, Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy AK w Mielcu, Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu.

Turniej składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej, do których zadania przygotowali przedstawiciele firmy GREINPLAST. Uczniowie w pierwszej części indywidualnie rozwiązywali testy. Po krótkiej przerwie przystąpili do części praktycznej na odpowiednio przygotowanych stanowiskach. Rywalizacja zespołów z poszczególnych szkół polegała na ułożeniu płytek według określonego wzoru. Trzeba było się wykazać nie tylko wiedzą, ale też wysokim poziomem umiejętności zawodowych, starannością i precyzją.

Umiejętności uczniów oceniała  komisja składająca się z przedstawicieli Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych i firmy Greinplast. Ocenie podlegały: wykonanie elementu okładziny zgodnie z dokumentacją, precyzja obróbki krawędzi i dopasowanie poszczególnych jej fragmentów, a także ogólne wrażenia estetyczne. Wzięto też pod uwagę przestrzeganie przepisów BHP podczas wykonywania prac. 

Komisja  konkursowa najwyżej oceniła poziom przygotowania uczniów z naszej szkoły, przyznając Michałowi Myśliwcowi i Dawidowi Potocznemu I miejsce.

Najlepszym  drużynom wręczono nagrody ufundowane przez firmę GREINPLAST i SSRW, a zwycięskie szkoły uhonorowano pucharami i dyplomami. Pamiątkowe dyplomy i drobne upominki otrzymali także pozostali uczestnicy. Spotkanie zakończono złożeniem gratulacji dla nauczycieli i podziękowaniami dla przedstawicieli sponsora oraz pracodawców ze Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych.

Leszek Gierlach

Aktualności

Otwórz się na Europę razem z nami!

Projekty mobilności w zsb brzozów
Już dziś rozpocznij swoją przygodę z Erasmus+ i wyjedź na praktyki zagraniczne!

Nasi partnerzy