Wizyta w Muzealnej Izby Motoryzacji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie

9/11/2023

Uczniowie klasy 3 B o profilu mechanik pojazdów samochodowych brali udział w wycieczce do Krosna. Celem wycieczki było zwiedzenie Muzealnej Izby Motoryzacji w „Mechaniku” – Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie.

Dzięki uprzejmości dyrektora szkoły uczniowie mogli podziwiać odnawiane i rekonstruowane stare pojazdy – prace dyplomowe realizowane przez uczniów. Ekspozycja gromadzi prawie wszystkie pojazdy jeżdżące po podkarpackich drogach po II wojnie światowej oraz egzemplarze przedwojenne. Kolekcja liczy ponad 80 eksponatów. Uczniowie z uwagą słuchali prelekcji pracownika Centrum Kształcenia Zawodowego na temat ciekawostek motoryzacyjnych.

Następnym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z procedurą zakupu nowego pojazdu w salonach: Forda, Opla, Fiata, Hyundaia i Volkswagena. Mieli oni możliwość zwiedzenia autoryzowanego serwisu mechanicznego i serwisu blacharsko-lakierniczego Glob Cars oraz mogli zapoznać się z procedurami serwisowymi przyjęcia pojazdu do naprawy, wykonania usługi oraz oddania pojazdu klientowi. Wycieczkę zakończyliśmy w klubie K15, grając w kręgle i zajadając smaczną pizzę.

Aktualności

Otwórz się na Europę razem z nami!

Projekty mobilności w zsb brzozów
Już dziś rozpocznij swoją przygodę z Erasmus+ i wyjedź na praktyki zagraniczne!

Nasi partnerzy