Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie to zawód bardzo wszechstronny, który daje kwalifikacje do wykonywania licznych prac budowlanych: suchej zabudowy, malarskich, tapeciarskich, posadzkarskich.

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:

  • BUD.11. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych.

Sylwetka absolwenta.

Absolwent kończący szkołę w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

  • montowania systemów suchej zabudowy,
  • wykonywania robót malarskich,
  • wykonywania robót tapeciarskich,
  • wykonywania robót posadzkarskich,
  • wykonywania robót okładzinowych.

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie znajdzie zatrudnienie:

  • w przedsiębiorstwach budowlanych,
  • w ramach własnej działalności gospodarczej,
  • w zakładach remontowo-budowlanych.

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

Praktyczna nauka zawodu odbywa się w budynku Warsztatów Szkolnych. Zajęcia praktyczne realizowane są w pracowniach przystosowanych do wykonywania  robót malarsko – tapeciarskich, systemów suchej zabudowy oraz posadzkarsko – okładzinowych. W pomieszczeniach warsztatów znajdują się narzędziownie wyposażone w profesjonalny sprzęt oraz narzędzia niezbędne do realizacji tematów zajęć. Pracownie spełniają warunki  do przeprowadzania egzaminów zawodowych z części praktycznej z kwalifikacji BUD.11.

Szkoła posiada pracownię budowlaną wyposażoną w normy, aprobaty techniczne, przykładowe dokumentacje projektowe, specyfikacje warunków technicznych wykonania i odbioru robót, katalogi nakładów rzeczowych, próbki materiałów budowlanych, modele i rysunki konstrukcji budowlanych. Szkoła posiada również pracownię rysunku technicznego, wyposażoną w stanowisko komputerowe dla nauczyciela, z drukarką, ploterem oraz z projektorem multimedialnym, stanowiska komputerowe dla uczniów z pakietem biurowym, programem Autocad do wykonywania rysunków technicznych.

Aktualności

Otwórz się na Europę razem z nami!

Projekty mobilności w zsb brzozów
Już dziś rozpocznij swoją przygodę z Erasmus+ i wyjedź na praktyki zagraniczne!

Nasi partnerzy